Dragi credinciosi si vizitatori ai site-ului parohiei „Sfantul Nicolae“ din Offenbach, in cadrul rubricii Duhovnicesti am infiintat sub-rubrica „Postul Mare“ care va cuprinde articole si cuvinte duhovnicesti legate de Postul Mare, pe care tocmai il incepem. Fie ca toate aceste invataturi de credinta sa ne ajute tuturor la o mai buna intelegere si traire a Postului, la o asumata lupta cu noi insine intru desavarsirea noastra, astfel incat la sfarsitul lui sa ne putem bucura cu adevarat de Invierea Domnului si Mantuitorului nostru Hristos.

De asemenea in curand va fi disponibila in Biblioteca Parohiei cartea Pr. Alexander Schmemann, “Postul Mare. Pasi spre Inviere”/ „Die Große Fastenzeit. Askese und Liturgie in der Orthodoxen Kirche“ in limbile romana si germana. Cei care vor dori sa imprumute cartea sunt rugati sa trimita un mesaj pe adresa Această adresă de email este protejată contra spambots. Trebuie să activați JavaScript pentru a o vedea.

Post binecuvantat si cu folos va dorim tuturor!